top of page
Adsız tasarım (3)_edited.jpg

AÇILIŞ OTURUMU

Ilgaz Gürsoy Foto.JPG

ILGAZ GÜRSOY
GAZETECİ@

ORTAK GELECEK MEDYA

  • LinkedIn

MSGSÜ Sosyoloji Bölümü’nden mezun oldu. BAU’da Pazarlama İletişimi ve Halkla İlişkiler alanında yüksek lisans eğitimine devam ediyor. Televizyon haberciliğine 1997’de stajyer muhabir olarak TRT’de başladı. TRT, Kanal D, Kanal 6’da muhabir olarak görev aldı. Skytürk’te ekonomi editörü ve sunucusu olarak çalıştı.

2005-2020’de NTV’de görev aldı. Hazırlayıp sunduğu Ortak Gelecek programıyla her alanda sürdürülebilirliğin önemini anlattı. 2020’de Ticaret Bakanlığı tarafından “Yılın Tüketiciyi En İyi Bilinçlendiren’’ programı ödülüne değer görüldü. Yeşil Ekran programı yapımcısı ve sunucusu olarak çevre ödülü aldı. NTV’de Mehmet Barlas ve Emre Kongar’la “Yorum Farkı” programının yapımcılığını ve editörlüğünü yaptı. Her İşe Çeyrek Saat, Yakın Plan, Güncel Dosya, İl İl Seçim Nabzı programlarını hazırlayıp sundu.  

2017’de ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımasının ardından çıkan çatışmaları yerinden aktardı. Birçok ülkede canlı yayınlar gerçekleştirdi, özel dosyalar hazırladı. Sürdürülebilirlik, iklim krizi, yerel kalkınma, kadın istihdamı gibi konularda uluslararası kurumlar ve sivil toplum örgütleriyle canlı yayınlar ve programlar gerçekleştirmektedir. İSO Sürdürülebilirlik Platformu üyesidir.  


 

MODERATÖR

Mehmet Sami Kılıç.png

MEHMET SAMİ KILIÇ
ÜLKE YÖNETİCİSİ @
TURNER İNŞAAT

ÇEDBİK YÖNETİM KURULU BAŞKANI

  • LinkedIn

Mehmet Sami Kılıç, Turner’da 15 yılı aşkın süredir çalışmakta olup, günümüzde Ülke Direktörü olarak Türkiye’de aktif olan projeleri yönetmektedir. Aynı zamanda şirketin proje yönetim sisteminden ve global vizyonundan ödün vermeyerek, yerel sektördeki proje yönetim anlayışının gelişmesi için çalışmalar yapmaktadır.

 

Çeşitli karma kullanımlı yapı projelerinin yanı sıra; ticari proje, hastane/klinik, sağlık merkezi ve ofisleri başarıyla tamamlamış olan Kılıç, sektörde 20 yılı aşkın üst düzey yönetim deneyimine sahiptir. Yüksek lisansını Nortwestern University’de Proje Yönetiminde tamamlamış, Georgetown University'de de Proje Yönetimi konusunda eğitim almış LEED Akredite profesyonelidir.

Mehmet_Kalyoncu-1.jpg

MEHMET KALYONCU
YÖNETİM KURULU ÜYESİ@

GYODER

 

  • LinkedIn

Mimar ve iş insanı Mehmet Kalyoncu, Kalyon Holding’de Yönetim Kurulu Üyesi olmanın yanı sıra İstanbul Yeni Havalimanı projesinde de İcra Kurulu Üyeliği görevini yürütmektedir,
Mehmet Kalyoncu üniversiteyi İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nde tamamlarken, bu dönemde Architectural Association ve Illinois Institute of Technology üniversitelerinde eğitim görmüştür. Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nin kurucu vakfı olan Gaziantep Eğitim ve Hizmet Vakfı’nın da Mütevelli Heyeti Üyesi olan Kalyoncu, Türkiye Tasarım Vakfı’nda ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği’nde Yönetim Kurulu Başkanı’dır. Kalyoncu, evli ve üç çocuk babasıdır.

niv garih.jpg

NİV GARİH
YÖNETİM KURULU BAŞKANI@

ALARKO HOLDİNG

 

  • LinkedIn

1981 doğumlu Niv Garih, 2006 yılında New York Üniversitesi Stern İşletme Okulu’nun Finans ve Uluslararası İşletme Bölümü’nden takdir derecesiyle mezun olmuştur. 2006–2008 yıllarında New York eyaletinde JP Morgan’da yatırım bankacılığı yapmıştır. 2008’ de Türkiye’ye dönmüş, bir yıla yakın finans sektöründe çalışmıştır. 2009 yılında Alarko Holding A.Ş.’de çalışmaya başlamış, kademeli olarak İş Geliştirme, Fizibilite ve Yatırımcı İlişkileri departmanlarında görev almıştır. 2012’ de Alarko bünyesinde kurulan ve Türkiye’de ilk Kurumsal MBA olan, Alarko MBA’ den mezun olmuştur. 2014 yılından beri Alarko Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesidir. 2017 Nisan ayında da Alarko – Carrier San. ve Tic. A.Ş. ‘nin Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçilmiştir. 2012-2014 yıllarında bir dönem ATC (American-Turkish Council)’ de “Danışmanlar Kurulu” üyeliği yapmıştır. YPO (Young Presidents’ Organization) (Uluslararası Genç Yöneticiler Organizasyonu) – İstanbul Bosphorus Chapter’ da icra kurulu üyeliği, CFO’luğu ve 2020-2021 döneminde Başkan’lığını yapmıştır; şu an YPO International’ın Avrupa icra kurulu üyesidir. Evli ve iki kız babası olan Niv Garih İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

Avi Alkaş.jpg

AVİ ALKAŞ
BAŞKAN@

ALKAŞ DANIŞMANLIK

 

  • LinkedIn

Alışveriş merkezi konsept geliştirme, kiralama ve yönetim alanlarında 30 yıla ulaşan deneyimle Avi Alkaş, profesyonel olarak Akmerkez,  Bayraktar grubu ile Carousel AVM ve İzmit Outlet Center için çalıştıktan sonra 1997 yılında Alkaş Danışmanlık’ı kurdu.  Ağustos 2008 tarihinde Alkaş AVM Yönetim Şirketini Dünya’nın önde gelen JLL şirketi ile birleştirmesinden sonra da Türkiye Ülke Başkanı olarak 13 yıl sürdürdüğü görevine halen JLL Israil Başkanı olarak devam etmektedir. 

 

Mapic, Mipim gibi Gayrimenkul Fuarcılık ve Etkinlik konularında hizmet veren Alkaş Perakende Hizmetleri AŞ nin yanısıra,  Miamai Butik otel ortaklığından sonra, 2020 yılında da Han Spaces AŞ ile paylaşımlı ofis alanına giren ve 2021 de de Dijital Network Alkaş DNA oluşumunu başlatmış olan Alkaş, ülke genelinde, Avrasya ve Ortadoğu ülkelerinde, “İnsANlar için İnsANlarla çalışarak Mutlu MekANlar ve ZamANlar” sloganıyla ticari gayrimenkul danışmanlık hizmetlerini sürdürmektedir

Avi Alkaş; Maxi, Karada Marina, Olivium, Tepe Nautilus, Kipa Çiğli ve Balçova, Armada, KayseriPark, Cevahir, KoruPark, Panora, NaTa Vega, İstinyePark, Vadi İstanbul, Rönesans Grubu’nun Türkiye genelindeki projeleri, Emaar Square ve Zorlu Center gibi Türkiye’nin önde gelen projelerinde önemli ve çeşitli görevler üstlenmiştir. 

bottom of page