top of page
Adsız tasarım (3)_edited.jpg

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK ÜZERİNE

sohbet

HAKAN-GÜLDAĞ4.jpg

HAKAN GÜLDAĞ
YÖNETİM KURULU BAŞKANI@

DÜNYA GAZETESİ

 

  • LinkedIn

1961'de İstanbul’da doğan Hakan Güldağ, ilköğretimini İstanbul Oruçgazi, orta öğrenimini Özel Darüşşafaka Lisesi ve Pertevniyal liselerinde tamamladı. İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulunda gazetecilik, Boğaziçi Üniversitesi Temel Bilimler Fakültesinde tarih okudu. 
 
1987 yılında Dünya Gazetesi Dış Haberler Servisi’nde çalışmaya başladı. İlerleyen yıllarda, aynı gazetenin Dış Haberler Servisi Şefliğini, Borsa Servisi Şefliğini yürüttü ve yazıişlerinde görev yaptı. Pek çok gazete ve yayın organında muhabir, şef ve yönetmen olarak görev yapan Güldağ, 2008-2019 arası DÜNYA gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni olarak görev aldı.
 
2011 yılında Türkiye Medya ve İletişim Meclisi’nin başkanlığına seçilen Güldağ, bu görevinin yanı sıra, Ekonomi Gazetecileri Derneği Yüksek İstişare Kurulu Üyesi ve Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Meslek İzleme ve Etik Kurulu’nda görev aldı. Hakan Güldağ, 2005 yılından bu yana da, Avrupa Ekonomi Basını Federasyonu’nda (EBP) İcra Kurulu Üyesi olarak Türkiye’yi temsil ediyor. 
 
2019 yılında Dünya Gazetesi’ni devralan Hakan Güldağ, Yöneticisi olarak görev yapıyor.

sani-sener2-scaled-1.jpg

Dr. M. SANİ ŞENER
BAŞKAN @

TAV HAVALİMANLARI

  • LinkedIn

Mustafa Sani Şener, 1997 yılında TAV Havalimanları Yönetim Kurulu Üyesi, Başkan ve CEO olarak atanmıştır. Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Makine Mühendisliği Bölümü'nden 1977 yılında mezun olan Şener, 1977 yılında Akışkanlar Mekaniği alanında Yüksek Lisans (M. Phil) derecesini almıştır. 1979, İngiltere'deki Sussex Üniversitesi'nden. “Türk mühendisliğinin uluslararası düzeyde gelişmesine yaptığı değerli katkılardan dolayı” KTÜ mühendislik alanında Fahri Doktora, proje ve risk alanındaki başarılarından dolayı New Hampshire Üniversitesi İşletme alanında Fahri Doktora ile ödüllendirilmiştir. TAV'daki görevi boyunca yöneticilik yaptı”. Şener, TAV Havalimanları Holding'deki kariyerinden önce proje müdürlüğünden genel müdürlüğe, ulusal ve uluslararası projelerde çeşitli görevlerde bulundu. Massachusetts Teknoloji Enstitüsü'nde (MIT) karmaşık sistemlerin yönetimi üzerine yönetici eğitim programına katıldı. Harvard Business School MBA Programında HBS tarafından TAV Havalimanları Case Study üzerine ders verdi. Aynı zamanda Airports Council International (ACI World) Yönetim Kurulu Üyesi olan Mustafa Sani Şener, 2012 yılında Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Türk-Fransız İş Konseyi Başkanlığı'na seçilmiştir. Şener, 2016 yılında Legion d'honneur ödülüne layık görülmüştür. Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande tarafından Türkiye-Fransa ilişkilerine yaptığı katkılardan dolayı Gürcistan devleti tarafından Yüksek Hizmet Şerefine layık görüldü. Thomson Extel tarafından ulusal ve uluslararası finans kuruluşları arasında yapılan oylamada 2010, 2011, 2014, 2015 ve 2016 yıllarında Türkiye'de “En İyi CEO” kategorisinde birinci, 2014 yılında ise Avrupa Taşımacılık Sektöründe üçüncü seçildi. .

bottom of page