top of page
background1.png

Neler var ?

Şehirlerimizde farklı yaşam kurguları mümkün mü? Afetlere dirençli, konforlu ve sürdürülebilir hayatlar nasıl tasarlanabilir. Mevcut yapıları bu yeni kurgulara, oluşturulacak sürdürülebilir ekosistemlere nasıl dahil edebiliriz.

#RE-LIFE

#ŞEHİRLEŞME

 
 
 

Kimler var ?

BA8A0055_01.jpg

ZEYNEP ÖZGÜVEN
KURUCU@

ÖZGÜVEN MİMARLIK
ÇEDBİK YÖNETİM KURULU ÜYESİ

  • LinkedIn

Lisans derecesini İstanbul Kültür Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, lisansüstü eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Çevre Kontrolü ve Yapı Teknolojisi bölümünde tamamladı.  Yıldız Teknik Üniversitesi Yapı Fiziği kürsüsü Mimari Akustik alanında doktora eğitiminin tez aşamasındadır. 
2012 yılından itibaren şirket ortağı olarak Özgüven Mimarlık bünyesinde, mimari projelerde akustik danışmanlık hizmeti vermektedir. Aynı zamanda, üniversitelerin mimarlık bölümünde ders yürütücülüğü görevini üstlenmektedir. 
Bugünün ve yarının ihtiyaçlarına cevap verebilecek, sürdürülebilir ve kalıcı, yüksek standartlara sahip, estetik değerleri yüksek yapılar üretmeyi ilke edinen Özgüven Mimarlık, 2004 yılında Türkiye'de Ankara ve İstanbul, 2018 yılında Özbekistan Taşkent şehirlerinde kurulmuş olup, 200 kişilik çoklu disiplinleri içeren teknik kadrosu ile, sektöründe mimari proje, inşaat, danışmanlık ve kentsel tasarım alanında hizmet vermektedir. 
TAKDER ve TSMD üyesi olan Zeynep Özgüven, 2021 yılı itibari ile yönetim kurulu üyesi olarak ÇEDBİK bünyesinde yer almaktadır.

 

MODERATÖR

Bugrahan-Sirin.jpg

BUĞRAHAN ŞİRİN
ÜLKE YÖNETİCİSİ@

HPP MİMARLIK

ÇEDBİK YÖNETİM KURULU ÜYESİ

  • LinkedIn

Buğrahan Şirin, İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nden mezun oldu. Bauhaus Dessau Vakfın’ndan kazandığı burs ile Almanya’da kentsel planlama üzerine lisansüstü çalışmalar yaptı.

Kentleşme ve mimari üzerine yaptığı çalışmalar uluslararası yayınlarda yer aldı. Bu süreçte pek çok konferansa gerek katılımcı gerek ise konuşmacı olarak katıldı. Eğitim süreci sonrasında Türkiye, Almanya, Rusya ve Hollanda’da büyük ölçekli karma ve yüksek yapı projelerinin planlaması ve uygulamasında hem ofiste hem sahada görev aldı.

Şirin 2007 senesine Almanya’da HPP Architects bünyesine katıldı. 2012 senesinde Gerhard Feldmeyer ile Türkiye ofisini açarak Türkiye ve çevre ülkelerdeki projelere odaklandı. HPP İstanbul ofisi kurulduğundan itibaren artan bir kapasite ile pek çok prestijli proje gerçekleştirdi. Ödül kazanan projelerinden bazıları; AND Kozyatağı ofis binası, AND Pastel Konut Sitesi, Maslak Square Ofis Binası,Coca-Cola Duşanbe Tesisleri, ve Ibn Haldun Üniversitesi Kampüsü olarak sayılabilir. Şirin, Türkiye ve Almanya’da yönettiği projelerle birlikte, HPP’nin global aktiviteleri kapsamında uluslararası projelerde yer almakta, aktif olarak HPP’nin Türkiye ofisini yönetmektedir.

Avi Alkaş.jpg

AVİ ALKAŞ
BAŞKAN @

ALKAŞ DANIŞMANLIK

  • LinkedIn

Alışveriş merkezi konsept geliştirme, kiralama ve yönetim alanlarında 30 yıla ulaşan deneyimle Avi Alkaş, profesyonel olarak Akmerkez,  Bayraktar grubu ile Carousel AVM ve İzmit Outlet Center için çalıştıktan sonra 1997 yılında Alkaş Danışmanlık’ı kurdu.  Ağustos 2008 tarihinde Alkaş AVM Yönetim Şirketini Dünya’nın önde gelen JLL şirketi ile birleştirmesinden sonra da Türkiye Ülke Başkanı olarak 13 yıl sürdürdüğü görevine halen JLL Israil Başkanı olarak devam etmektedir. 

Mapic, Mipim gibi Gayrimenkul Fuarcılık ve Etkinlik konularında hizmet veren Alkaş Perakende Hizmetleri AŞ nin yanısıra,  Miamai Butik otel ortaklığından sonra, 2020 yılında da Han Spaces AŞ ile paylaşımlı ofis alanına giren ve 2021 de de Dijital Network Alkaş DNA oluşumunu başlatmış olan Alkaş, ülke genelinde, Avrasya ve Ortadoğu ülkelerinde, “İnsANlar için İnsANlarla çalışarak Mutlu MekANlar ve ZamANlar” sloganıyla ticari gayrimenkul danışmanlık hizmetlerini sürdürmektedir

Avi Alkaş; Maxi, Karada Marina, Olivium, Tepe Nautilus, Kipa Çiğli ve Balçova, Armada, KayseriPark, Cevahir, KoruPark, Panora, NaTa Vega, İstinyePark, Vadi İstanbul, Rönesans Grubu’nun Türkiye genelindeki projeleri, Emaar Square ve Zorlu Center gibi Türkiye’nin önde gelen projelerinde önemli ve çeşitli görevler üstlenmiştir

WhatsApp Görsel 2023-10-16 saat 12.02.00_ba537ade.jpg

FEHMİ BİLGE

BAŞKAN @
TASARIM VAKFI

  • LinkedIn

1977 İstanbul Fatih doğumludur. 1999 İTÜ Mimarlık Bölümü mezunudur. Yurtdışında kısa bir eğitim ve askerlik görevi sonrasında 2001 yılından beri mimar olarak özel sektörde çalışmaktadır. 2005 yılında yine İTÜ Mimarlık Fakültesinde yüksek lisansını tamamlamıştır. 2007 yılından itibaren kendi mimarlık ofisinde çeşitli alanlardaki proje çizim çalışmalarına devam etmektedir. 

Eğitim odaklı muhtelif STK’larda yönetim kurulu üyesi olarak gönüllülük esasıyla çalışmalar yapmaktadır. Şehir ve kültür çalışmaları merak alanlarındandır.

sabri-pasayigit copy.jpg

SABRİ PAŞAYİĞİT 
KURUCU ORTAK@

SP MİMARLIK

  • LinkedIn

1977 yılında Kayseri’de doğan Sabri Paşayiğit, 2001 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nden mezun olduktan sonra kariyerinde hızla yükselmiştir. Yaklaşık 5 yıl sektörün önde gelen mimarlık firmalarında çalıştıktan sonra 2005 yılında kendi firmasını kurmuştur. Sabri Paşayiğit Mimarlık; kısa süre içerisinde butik ölçekten, multidisipliner tasarımcı ve mimarların yer aldığı global ölçekteki kurumsal bir şirket haline gelmiştir. Paşayiğit, yürüttüğü projelere iş ve marka geliştirme faaliyetlerini de dahil ederek ve sürdürülebilir tasarım çözümleri sunan bir araştırma ekibiyle çalışarak, genç yaşta büyük ölçekli projelerde başarılı stratejiler geliştirmiştir. Mimari tasarım yaklaşımı; yalnızca inovatif ve sürdürülebilir bir proje tasarlamak değil, kullanıcı davranışlarına duyarlı bir anlayış geliştirmektir. Global ölçekte birçok farklı ülkede, projeler üretmiş ve lokal mimarlık ofisleri ile işbirliği yapmış olan Sabri Paşayiğit Mimarlık; 2020 itibariyle Azerbaycan Bakü, 2022 itibariyle de İzmir ve Ankara ofislerinin açılışını gerçekleştirmiştir.

Eğitim odaklı muhtelif STK’larda yönetim kurulu üyesi olarak gönüllülük esasıyla çalışmalar yapmaktadır. Şehir ve kültür çalışmaları merak alanlarındandır.

WhatsApp Görsel 2023-10-11 saat 12.37.30_4a05d90e.jpg

AYŞEGÜL ÖZTÜRK
İCRA KURULU ÜYESİ@
KALYON HOLDİNG

  • LinkedIn

...

 

bottom of page