top of page
Adsız tasarım (3)_edited.jpg

TASARIM İKLİMİ DEĞİŞTİREBİLİR Mİ?

sohbet

Bugrahan-Sirin.jpg

BUĞRAHAN ŞİRİN
ÜLKE YÖNETİCİSİ@

HPP International Turkey Mimarlık ve Danışmanlık Hizmetleri Ltd. Şti.

  • LinkedIn

Buğrahan Şirin, İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nden mezun oldu. Bauhaus Dessau Vakfın’ndan kazandığı burs ile Almanya’da kentsel planlama üzerine lisansüstü çalışmalar yaptı.
 

Kentleşme ve mimari üzerine yaptığı çalışmalar uluslararası yayınlarda yer aldı. Bu süreçte pek çok konferansa gerek katılımcı gerek ise konuşmacı olarak katıldı. Eğitim süreci sonrasında Türkiye, Almanya, Rusya ve Hollanda’da büyük ölçekli karma ve yüksek yapı projelerinin planlaması ve uygulamasında hem ofiste hem sahada görev aldı.

Şirin 2007 senesine Almanya’da HPP Architects bünyesine katıldı. 2012 senesinde Gerhard Feldmeyer ile Türkiye ofisini açarak Türkiye ve çevre ülkelerdeki projelere odaklandı. HPP İstanbul ofisi kurulduğundan itibaren artan bir kapasite ile pek çok prestijli proje gerçekleştirdi. Ödül kazanan projelerinden bazıları; AND Kozyatağı ofis binası, AND Pastel Konut Sitesi, Maslak Square Ofis Binası,Coca-Cola Duşanbe Tesisleri, ve Ibn Haldun Üniversitesi Kampüsü olarak sayılabilir. Şirin, Türkiye ve Almanya’da yönettiği projelerle birlikte, HPP’nin global aktiviteleri kapsamında uluslararası projelerde yer almakta, aktif olarak HPP’nin Türkiye ofisini yönetmektedir.

ns-1.jpg

NEVZAT SAYIN
KURUCU@

NEVZAT SAYIN MİMARLIK HİZMETLERİ

Nevzat Sayın 1954 yılında, Hatay’da doğdu. 1978 yılında, Ege Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Mimarlık Bölümü’nü bitirdi. 1980 yılına kadar sosyal konutlar üzerine bir yüksek lisans çalışması; 1984’e kadar usta-çırak yöntemiyle okul sonrası mimarlık eğitimi; 1986’ya kadar bilgi/görgü artırma gezileri ile ilgilendi. 1986’da farklı ölçek ve konularda mimarlık hizmeti vermek amacıyla katılımcı bir yönetim ve yürütme anlayışına sahip olan Nevzat Sayın Mimarlık Hizmetleri’ni kurdu.
 Mimarlık kariyeri boyunca yurtiçinde ve dışında çeşitli sergilere katıldı ve ödüller aldı. 2004’te Düşler Düşünceler İşler, 2015’te Bir Yapı Kitabı, 2019’da son on beş senelik üretimini bir araya getirdiği Düşünceler İşler yayımlandı. NSMH çatısında süren mimarlık çalışmalarının yanı sıra, Türkiye’nin farklı mimarlık okullarındaki eğitim çalışmalarının bir uzantısı olarak İstanbul Bilgi Üniversitesi Mimarlık Yüksek Lisans Programı kurucu üyesidir. Mimarlık öğrencileri için yaz okulları, seminerler, jüriler, atölye çalışmaları da mimarlık eğitimi ile ilişkisinin önemli parçaları olmaya devam etmektedir.
   2000 yılında başladığı ve 2006 yılından bu yana Emre Senan Tasarım Vakfı bünyesinde sürdüğü Yahşibey Mimarlık Çalışmaları (on beş günlük yaz okulu) alternatif bir mimarlık eğitimi olarak dikkat çekmektedir. Çalışmalarının önemli bir bölümünü mimarlığa ve sanata dair yazılar, röportajlar, sergiler ve yayınlar oluşturmaktadır. TRT2’de yayınlanmakta olan MİM adlı mimarlık programını hazırlayıp sunmaktadır.

bottom of page