top of page
background1.png

Neler var ?

Önümüzdeki dönemde tüm sektörler için en önemli konulardan birisi olacak karbonsuzlaşmanın zorlukları, yöntemleri ve avantajları farklı alanlardan temsilcilerle  "Karbonsuzlaşma Ama Nasıl?" panelinde detaylı tartışılacak.

#DEKARBONİZASYON
#ENERJİ VERİMLİLİĞİ

Kimler var ?

MODERATÖR

Dr._Emre_Ilicali_1655815470.jpg

DR. EMRE ILICALI
PARTNER @

ALTENSİS 
ÇEDBİK YÖNETİM KURULU ÜYESİ

  • LinkedIn

1979 doğumlu Emre Ilıcalı, Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra, Amerika Birleşik Devletlerinde  mühendislik ve proje yönetimi üzerine yüksek lisansını tamamlamış ve İnşaat  Mühendisliği Doktora programına devam etmiştir. 

Bu süre  boyunca yeşil binalar, yeşil tasarım ve sürdürülebilir malzemeler üzerine bir çok eğitim alan Emre Ilıcalı, aynı zamanda  birçok  çevre dostu  inşaat ve malzeme üretimi projesinde görev almıştır.  Daha sonra  Amerika Birleşik Devletleri ve Türkiye’ de yerli ve yabancı birçok inşaat projesinde mühendis ve proje müdürü olarak çalışmıştır. 

2008 yılında iki arkadaşıyla beraber Altensis firmasını kuran Emre Ilıcalı, Altensis çatısı altında Türkiye deki birçok gayrimenkul projesinde yeşil binalar ve proje yönetimi konusunda danışmanlık ve mühendislik hizmetleri vermektedir.  

Yerli ve yabancı birçok profesyonel kuruma üyeliği bulunan  Emre Ilıcalı, ayrıca proje yönetimi ve yeşil binalar ile ilgili birçok uluslararası profesyonel sertifikaya sahiptir. Yeşil binalar ve proje yönetimi konusunda Türkiye de ki ilk uzmanlardan olan Emre Ilıcalı, halihazırda Kentsel Dönüşüm ve Yeşil binalar konusunda araştırma ve çalışmalarına devam etmektedir.


 

WhatsApp Görsel 2023-10-06 saat 13.16.17_afe7a3d9.jpg

Dr. CHRISTINE

LEMAITRE

BAŞ YÖNETİCİ @
DGNB (Alman Sürdürülebilir Bina Konseyi)

  • LinkedIn

Dr. Christine Lemaitre Stuttgart Üniversitesi'nde inşaat mühendisliği eğitimi almış ve ardından ABD'de yapı mühendisi olarak çalışmıştır. 2003'ten itibaren Stuttgart Üniversitesi'nde araştırma görevlisi ve 2007'den itibaren Bilfinger Berger AG'de proje yöneticisi olarak çalışmıştır. Doktorasını 2008 yılında almıştır. Lemaitre, DGNB'de "Sistem" departmanını yönetmiş ve Şubat 2010'dan bu yana İcra Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır. Dünya Yeşil Bina Konseyi'nin yönetim kurulu üyesiydi ve şu anda Climate Positive Europe Alliance ve Knowledge Foundation'ın başkanlığını yürütmektedir. Ayrıca Baden-Württemberg Eyaleti Baukultur Danışma Kurulu, Alman Emlak Federasyonu (ZIA) Sürdürülebilirlik Konseyi üyesi ve Cradle to Cradle Product Innovation Institute Yönetim Kurulu Başkanıdır.

WhatsApp Görsel 2023-10-16 saat 17.29.42_8b73299f.jpg

ROELAND VAN DELDEN 
CEO@ LEADAX

  • LinkedIn

Roeland van Delden is the visionary founder and CEO of Leadax, a product focused manufacturing company revolutionizing the roofing and wastemanagement industries. Since 1999, he has also been the owner of the parent company Bitufa, which manufactures bituminous membranes. The future lack of fossil raw materials like bitumen inspired him to develop a circular economy solution, transforming discarded plastic material into valuable, engineered roofing products through his waste-to-product business model.
At Leadax, Roeland has harnessed the power of waste to create sustainable, circular waterproofing
products that performs at the highest level while making a positive impact on the environment. By using unusable plastic polyvinyl butyral waste as raw material, not only Leadax provides a scalable way to reduce global waste and greenhouse gas emissions, it also represents the first circular solution of its kind in the roofing industry. 
In 2017, the company launched a high-quality replacement material for toxic heavy metals like lead and copper, which are commonly used in residential buildings for flashing and waterproofing. Leadax's products are already available in 16 countries, including the United States.
At the World Expo in Dubai, Roeland unveiled Leadax's latest innovation: a 100% sustainable and durable single-ply roofing membrane made from unusable PVB waste, which can be recycled up to 7 times. This disruptive membrane has the potential to waterproof all the flat roofs in the world using waste instead of virgin raw materials, making a significant contribution to the transition from a linear
to a circular economy.
Roeland holds a Master's in Financial Management from Nijenrode University and has completed a study on Innovation in the Age of Disruption at Insead. As a global leader in the circular economy, he
is frequently invited to speak at conventions around the world, such as Horizon19 in Boston and FutureBuild in London. He is also a member of the Economic Board in the Zwolle area.
Roeland is passionate about using today's waste to prevent global waste forever, and his dedication tosustainability and innovation has made him a respected figure in the building industry.

IMG_1015_EDIT.jpg

BERKAY SOMALI
GENEL MÜDÜR@
VOLTRUN

  • LinkedIn

1979 yılında dünyaya gelen Berkay Somalı, Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden mezun olmuştur.  Yüksek lisans eğitimini Amerika Birleşik Devletleri Texas Austin Üniversitesi İnşaat Mühendisliği ve Yapı Yönetimi alanında tamamlamıştır. ABD’nin en büyük inşaat ve proje yönetim firmalarından Turner Construction’ın çeşitli projelerinde yöneticilik yapmıştır. Türkiye’ye dönüşünde, Çevre dostu, yeşil binalara mühendislik ve danışmanlık hizmeti veren Altensis Firması’nın kurucu ortakları arasında yer almıştır. 2011 yılında kurucu ortağı olduğu ve genel müdürlüğünü yürüttüğü Zebra Elektronik ile elektrikli araç şarj istasyonları ve yazılımları sektörüne giren Berkay Somalı, Voltrun markası ile de şarj ağı operatörlüğü faaliyetlerini sürdürmektedir.

Türkiye’de elektrikli araç kullanımının artırılması, elektrikli araç şarj istasyon ağı ile alt yapısının geliştirilmesine katkıda bulunulması amacıyla kurulan E-mobilite Operatörleri Derneği’nin (E-MOD) kurucuları arasında yer alıp, aktif bir şekilde çalışmalarına devam etmektedir.

WhatsApp Görsel 2023-10-13 saat 12.51.03_3b351b19.jpg

ATEŞ UĞUREL
KURUCU@ SOLARBABA

  • LinkedIn

Active in solar business since 1996.
Currently he is the founder and managing director of SolarVizyon, SolarProsumer and Esueno BV,
SolarVizyon is the digital solar NGO of Turkiye with monthly impressions over 2M. 
SolarProsumer is a new generation news and digital marketing platform in Türkiye, where players and investors in the clean energy sector, especially solar energy, come together. 
Esueno BV is a social enterprise in Amsterdam, with over 150 global supporters and boasting digital channels with over 1 million impressions on a monthly basis. We are focused on cleantech geared particularly towards solar. Our main field of activity is the development and implementation of social responsibility projects, thus raising awareness of cheap, clean and sustainable solutions for today's climate and energy crisis.

image (2).png

MURAT EROZ

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK DİREKTÖRÜ@ ENERJİSA

  • LinkedIn

2002 yılında İTÜ İnşaat Mühendisliği ve sonrasında sırasıyla 2003 ve 2007 yıllarında araştırma görevlisi olarak bulunduğu Georgia Institute of Technology’den Master ve Doktora derecelerini almıştır.  2011 senesine kadar San Francisco’daki Forell/Elsesser Engineers firmasında yapı ve deprem mühendisliği konularında görev yapmış ve sonrasında Enerjisa Üretim’de proje mühendisi olarak çalışmaya başlamıştır.  Enerjisa Üretim’de hidro, termik ve rüzgar enerjisi santrali yatırımlarında çeşitli mühendislik ve yönetim görevlerinde bulunmuştur.  Enerjisa Üretim’de görev aldığı dönemde Teknik Risk Yönetimi, Proses ve Baraj Emniyeti, Çevre-Sosyal-Yönetim ve Fiziksel Varlık Yönetimi konularında sistem kurucu ve yürütücü roller üstlenmiştir. 2020 senesinden bu yana Varlık Yönetimi ve Sürdürülebilirlik Lideri olarak görev yapmaktadır.   

bottom of page