top of page
background1.png

AÇILIŞ KONUŞMALARI

Mehmet Sami Kılıç.png

MEHMET SAMİ KILIÇ
ÜLKE YÖNETİCİSİ @
TURNER İNŞAAT

ÇEDBİK YÖNETİM KURULU BAŞKANI

  • LinkedIn

Mehmet Sami Kılıç, Turner’da 15 yılı aşkın süredir çalışmakta olup, günümüzde Ülke Direktörü olarak Türkiye’de aktif olan projeleri yönetmektedir. Aynı zamanda şirketin proje yönetim sisteminden ve global vizyonundan ödün vermeyerek, yerel sektördeki proje yönetim anlayışının gelişmesi için çalışmalar yapmaktadır.

 

Çeşitli karma kullanımlı yapı projelerinin yanı sıra; ticari proje, hastane/klinik, sağlık merkezi ve ofisleri başarıyla tamamlamış olan Kılıç, sektörde 20 yılı aşkın üst düzey yönetim deneyimine sahiptir. Yüksek lisansını Nortwestern University’de Proje Yönetiminde tamamlamış, Georgetown University'de de Proje Yönetimi konusunda eğitim almış LEED Akredite profesyonelidir.

image.png

FATMA VARANK
ÇEVRE ŞEHİRCİLİK VE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ BAKANLIĞI 
BAKAN YARDIMCISI

17.01.1972 tarihinde Zonguldak (aslen Trabzon) da doğdu. 1994 Trakya Üniversitesi Mühendislik  Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü’nü bitirdi.

1995-2001 yılları arasında İBB iştiraki KİPTAŞ'ta 18 bin konut inşaatında Proje Müdürü olarak görev yaptı.

2003-2009 yılları arasında Türkiye’nin en büyük Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Şirketi olan Emlak Konut GYO A.Ş.’nin  30 bin konut inşaatında Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı.

2009-2011 yılları arasında TOKİ’de İstanbul Sulukule Kentsel Dönüşüm Projesinde Uzman olarak çalıştı.

2011-2015 yılları arasında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mekânsal Planlama Genel Müdür Yrd. olarak görev yaptı.

2016-2018 yılları arasında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı olarak görev yaptı.

23 Temmuz 2018 tarihinden itibaren Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Bakan Yardımcılığı görevini yürütmektedir.

WGBC_blog_CristinaGamboa_hero_752x296px.jpg

CRISTINA GAMBOA
CEO @

DÜNYA YEŞİL BİNA KONSEYİ

  • LinkedIn

Cristina Gamboa, yetmişten fazla Yeşil Bina Konseyinden oluşan ve herkes için her yerde sürdürülebilir yapılı çevrelerin benimsenmesini sağlayan küresel bir eylem ağı olan Dünya Yeşil Bina Konseyi (WorldGBC)'nin CEO’sudur. Sürdürülebilirlik alanında bir lider olan Cristina Gamboa, sistemik değişimi desteklemek ve bunu on yıl net sıfır emisyon haline getirmek için sektörler arası radikal işbirliği konusunda çalışmalarını sürdürüyor. Cristina Gamboa, 2021 Glasgow'daki COP26'da Dünya Yeşil Bina Konseyi 'nin Anıtsal Şehirler, Bölgeler ve Yapılı Çevre Günü'ne stratejik katkısına öncülük etti.

Kasım 2018'de Dünya Yeşil Bina Konseyi'ye katılmadan önce, Kolombiya Yeşil Bina Konseyi'nin CEO'suydu. Aktif, kararlı ve işbirlikçi liderlik tarzı sayesinde, altyapıda sürdürülebilirliğin kendi ülkesinde ana akım haline gelmesini sağlayan çok sayıda dönüm noktasına ulaştı. Cristina, sürdürülebilirlik, ekonomik araştırma, gazetecilik ve uluslararası ilişkiler alanlarında yirmi beş yılı aşkın bir profesyonel deneyime sahiptir. Los Andes Üniversitesi'nden Ekonomi ve SAIS-Johns Hopkins Üniversitesi'nden Uluslararası İlişkiler ve Ekonomi alanında yüksek lisans derecesi aldı. Cristina, şu anda Londra, İngiltere'de yaşıyor.
 

Tamer_Yilmaz.jpg

Prof. Dr. TAMER YILMAZ

REKTÖR@
YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

  • LinkedIn

Prof. Dr. TAMER YILMAZ, İstanbul, 1970 doğumludur.

1991 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı Mühendisliği Bölümünden Mezun olmuş, Belçika Von Karman Enstitüsünde Yüksek Lisans Yapmış, 1993-1998 yılları arasında İstanbul Teknik Üniversitesi Uçak Mühendisliğinde Doktora yapmıştır.

Yıldız Teknik Üniversitesi’nde 2008-2013 Yılları arasında Rektör Yardımcılığı, Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğü, Bilimsel Araştırma Projeleri Koordinatörlüğü, Teknopark Yönetim Kurulu Üyeliği, Teknoloji Transfer Ofisi ve ABD/Silikon Vadisi StarCamp Kuluçka Merkezi Kurucusu ve Yöneticiliği görevlerinde bulunmuştur.

2011-2013 Yılları arasında Türk Loydu Başkanlığı görevini yürüten Prof. Yılmaz TOBB Türkiye Savunma Sanayi ve Türkiye Denizcilik Meclisi Üyesi, Deniz Ticaret Odası Eksperler ve Sörveyörler Meslek Komitesi Başkanlığı yapmıştır. 

2017 Yılından itibaren NUN okulları yönetim kurulu üyeliği görevini devam ettirmektedir.

Prof. Dr. Tamer Yılmaz 2013-2018 yılları arasında Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektörlüğü görevini yürütmüştür.

Prof. Yılmaz bir TEDx konuşmacısı olup Ağustos 2020 Tarihinden itibaren YTÜ rektörü olarak görev yapmaktadır.

 

IMG_0313.JPG

MURAT EMİR
KİLİT MÜŞTERİ YÖNETİCİSİ@ 
GRUNDFOS

  • LinkedIn

1974 yılının Haziran ayında Niğde'de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Niğde'de tamamladıktan sonra 1992 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü'nden mezun oldu. Aynı yıl yüksek lisans programına katıldı. 1996 yılında şantiyede iş hayatına başlamış olup, 1997 yılından bu yana pompa sistemleri alanında saha mühendisi, servis mühendisi, satış mühendisi ve satış müdürü olarak çalışmaktadır. Halen pompa sektörünün liderlerinden GRUNDFOS Pompa Ltd.'de Kıdemli Kilit Müşteri Yöneticisi olarak çalışmaktadır.

WhatsApp Görsel 2023-11-04 saat 15.22.23_03aee4ea.jpg

Av. TURAN HANÇERLİ
BELEDİYE BAŞKANI@ AVCILAR

  • LinkedIn

1975'te Tokat'ın Almus ilçesine bağlı Sahilköy'de çiftçi bir ailede doğmuştur. İlkokulu doğduğu köyde, ortaokulu ve liseyi Tokat (merkez)'de ailesinin evinde yalnız başına tamamlamıştır. Bu dönemde Yemek yapmak, Soba yakmak, temizlik gibi deneyimleri öğrendiğini aktarmıştır. İlk olarak Hacettepe üniversitesi Meslek Yüksekokulu Muhasebe bölümünü kazandı. 1993 yılında köyünde geçirdiği kazada iki kolunu Patoz makinesine kaptırması sonucu kaybetmiştir. Sosyal sorumluluk projesi sayesinde Almanya'da protez kolları takıldıktan sonra, 1994 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ne girerek 1999 yılında buradan mezun oldu. İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde Ekonomi Hukuku alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. Türkiye Sakatlar Derneği Genel başkan yardımcılığı ve Türkiye Sakatlar Konfederasyonu Hukuk'tan sorumlu genel sekreter olarak görev yapmıştır. Aynı zamanda marka ve patent vekili olan Hançerli, 2000-2003 arası özel bir şirkette Hukuk müşaviri olarak görev yapmıştır. 2003 yılında Ankara'da kurduğu Hançerli Hukuk Bürosu'nu 2007 yılında İstanbul'a taşımıştır.

bottom of page