top of page
Adsız tasarım (3)_edited.jpg

AÇILIŞ KONUŞMALARI

Mehmet Sami Kılıç.png

MEHMET SAMİ KILIÇ
ÜLKE YÖNETİCİSİ @
TURNER İNŞAAT

ÇEDBİK YÖNETİM KURULU BAŞKANI

  • LinkedIn

Mehmet Sami Kılıç, Turner’da 15 yılı aşkın süredir çalışmakta olup, günümüzde Ülke Direktörü olarak Türkiye’de aktif olan projeleri yönetmektedir. Aynı zamanda şirketin proje yönetim sisteminden ve global vizyonundan ödün vermeyerek, yerel sektördeki proje yönetim anlayışının gelişmesi için çalışmalar yapmaktadır.

 

Çeşitli karma kullanımlı yapı projelerinin yanı sıra; ticari proje, hastane/klinik, sağlık merkezi ve ofisleri başarıyla tamamlamış olan Kılıç, sektörde 20 yılı aşkın üst düzey yönetim deneyimine sahiptir. Yüksek lisansını Nortwestern University’de Proje Yönetiminde tamamlamış, Georgetown University'de de Proje Yönetimi konusunda eğitim almış LEED Akredite profesyonelidir.

WGBC_blog_CristinaGamboa_hero_752x296px.jpg

CRISTINA GAMBOA
CEO @

DÜNYA YEŞİL BİNA KONSEYİ

  • LinkedIn

Cristina Gamboa, yetmişten fazla Yeşil Bina Konseyinden oluşan ve herkes için her yerde sürdürülebilir yapılı çevrelerin benimsenmesini sağlayan küresel bir eylem ağı olan Dünya Yeşil Bina Konseyi (WorldGBC)'nin CEO’sudur. Sürdürülebilirlik alanında bir lider olan Cristina Gamboa, sistemik değişimi desteklemek ve bunu on yıl net sıfır emisyon haline getirmek için sektörler arası radikal işbirliği konusunda çalışmalarını sürdürüyor. Cristina Gamboa, 2021 Glasgow'daki COP26'da Dünya Yeşil Bina Konseyi 'nin Anıtsal Şehirler, Bölgeler ve Yapılı Çevre Günü'ne stratejik katkısına öncülük etti.

Kasım 2018'de Dünya Yeşil Bina Konseyi'ye katılmadan önce, Kolombiya Yeşil Bina Konseyi'nin CEO'suydu. Aktif, kararlı ve işbirlikçi liderlik tarzı sayesinde, altyapıda sürdürülebilirliğin kendi ülkesinde ana akım haline gelmesini sağlayan çok sayıda dönüm noktasına ulaştı. Cristina, sürdürülebilirlik, ekonomik araştırma, gazetecilik ve uluslararası ilişkiler alanlarında yirmi beş yılı aşkın bir profesyonel deneyime sahiptir. Los Andes Üniversitesi'nden Ekonomi ve SAIS-Johns Hopkins Üniversitesi'nden Uluslararası İlişkiler ve Ekonomi alanında yüksek lisans derecesi aldı. Cristina, şu anda Londra, İngiltere'de yaşıyor.
 

Tamer_Yilmaz.jpg

Prof. Dr. TAMER YILMAZ
REKTÖR@

YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

  • LinkedIn

Prof. Dr. TAMER YILMAZ, İstanbul, 1970 doğumludur.

 

1991 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı Mühendisliği Bölümünden Mezun olmuş, Belçika Von Karman Enstitüsünde Yüksek Lisans Yapmış, 1993-1998 yılları arasında İstanbul Teknik Üniversitesi Uçak Mühendisliğinde Doktora yapmıştır.

 

Yıldız Teknik Üniversitesi’nde 2008-2013 Yılları arasında Rektör Yardımcılığı, Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğü, Bilimsel Araştırma Projeleri Koordinatörlüğü, Teknopark Yönetim Kurulu Üyeliği, Teknoloji Transfer Ofisi ve ABD/Silikon Vadisi StarCamp Kuluçka Merkezi Kurucusu ve Yöneticiliği görevlerinde bulunmuştur.

 

2011-2013 Yılları arasında Türk Loydu Başkanlığı görevini yürüten Prof. Yılmaz TOBB Türkiye Savunma Sanayi ve Türkiye Denizcilik Meclisi Üyesi, Deniz Ticaret Odası Eksperler ve Sörveyörler Meslek Komitesi Başkanlığı yapmıştır.

 

2017 Yılından itibaren NUN okulları yönetim kurulu üyeliği görevini devam ettirmektedir.

 

Prof. Dr. Tamer Yılmaz 2013-2018 yılları arasında Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektörlüğü görevini yürütmüştür.

 

Prof. Yılmaz bir TEDx konuşmacısı olup Ağustos 2020 Tarihinden itibaren YTÜ rektörü olarak görev yapmaktadır.

bakan-yardimcisi-20200103122030.jpg

HASAN SUVER
BAKAN YARDIMCISI@

ÇEVRE ŞEHİRCİLİK VE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ BAKANLIĞI

1961 yılında Sürmene’de doğdu. İlk ve ortaokul eğitimini Trabzon'da, liseyi Samsun'da tamamladı. Marmara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sosyal Yapı ve Sosyal Değişme Ana Bilim Dalında yüksek lisans yaptı ve aynı okulda 'Aydınlar ve Sosyal Değişme' konulu tez çalışması oldu.1978 yılından beri Fatih'te ikamet etmektedir. Kurduğu şirkette gıda, temizlik ve inşaat işleriyle ilgilendi. Lise, fakülte, yüksek lisans ve iş hayatında aktif siyasetin içinde oldu. Ak Parti Fatih İlçe Teşkilatının 2’nolu kurucu üyesidir. 2002’de Ak Parti’den Milletvekili aday adayı oldu. Mart 2004 yerel seçimlerinde Fatih Belediyesi Meclis üyesi seçildi. Mart 2004’ten Nisan 2018’e kadar üç dönem Fatih Belediyesi Başkan Yardımcılığı, Meclis I. Başkan Vekilliği ve Fatih Kent Konseyi Genel Sekreterliği görevini sürdürdü. 2018 – 2019 tarihleri arasında ise Fatih Belediyesi Başkanlığı görevinde bulundu. Ayrıca, Marmara Üniversitesi Mezunları ve Mensupları Derneği, Adnan Kahveci Kültür Yardımlaşma Derneği, Fatih Kızılay Derneği ve Dil ve Edebiyat Derneği gibi STK’larda yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulundu.

bottom of page