top of page
background1.png

Neler var ?

Açılış paneli: Afetler ve dirençli şehirlerin ele alınacağı açılış oturumda, afetlere karşı daha dayanıklı ve daha yaşanabilir şehirlerin inşası için strateji ve çözüm önerileri paylaşılacak.

#AFET

#6ŞUBAT2023

 
 
 
 

Kimler var ?

Ilgaz Gürsoy Foto.JPG

ILGAZ GÜRSOY
GAZETECİ@

ORTAK GELECEK MEDYA

  • LinkedIn

MSGSÜ Sosyoloji Bölümü’nden mezun oldu. BAU’da Pazarlama İletişimi ve Halkla İlişkiler alanında yüksek lisans eğitimine devam ediyor. Televizyon haberciliğine 1997’de stajyer muhabir olarak TRT’de başladı. TRT, Kanal D, Kanal 6’da muhabir olarak görev aldı. Skytürk’te ekonomi editörü ve sunucusu olarak çalıştı.

2005-2020’de NTV’de görev aldı. Hazırlayıp sunduğu Ortak Gelecek programıyla her alanda sürdürülebilirliğin önemini anlattı. 2020’de Ticaret Bakanlığı tarafından “Yılın Tüketiciyi En İyi Bilinçlendiren’’ programı ödülüne değer görüldü. Yeşil Ekran programı yapımcısı ve sunucusu olarak çevre ödülü aldı. NTV’de Mehmet Barlas ve Emre Kongar’la “Yorum Farkı” programının yapımcılığını ve editörlüğünü yaptı. Her İşe Çeyrek Saat, Yakın Plan, Güncel Dosya, İl İl Seçim Nabzı programlarını hazırlayıp sundu.  

2017’de ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımasının ardından çıkan çatışmaları yerinden aktardı. Birçok ülkede canlı yayınlar gerçekleştirdi, özel dosyalar hazırladı. Sürdürülebilirlik, iklim krizi, yerel kalkınma, kadın istihdamı gibi konularda uluslararası kurumlar ve sivil toplum örgütleriyle canlı yayınlar ve programlar gerçekleştirmektedir. İSO Sürdürülebilirlik Platformu üyesidir.  


 

MODERATÖR

Mehmet Sami Kılıç.png

MEHMET SAMİ KILIÇ
ÜLKE YÖNETİCİSİ @
TURNER İNŞAAT

ÇEDBİK YÖNETİM KURULU BAŞKANI

  • LinkedIn

Mehmet Sami Kılıç, Turner’da 15 yılı aşkın süredir çalışmakta olup, günümüzde Ülke Direktörü olarak Türkiye’de aktif olan projeleri yönetmektedir. Aynı zamanda şirketin proje yönetim sisteminden ve global vizyonundan ödün vermeyerek, yerel sektördeki proje yönetim anlayışının gelişmesi için çalışmalar yapmaktadır.

 

Çeşitli karma kullanımlı yapı projelerinin yanı sıra; ticari proje, hastane/klinik, sağlık merkezi ve ofisleri başarıyla tamamlamış olan Kılıç, sektörde 20 yılı aşkın üst düzey yönetim deneyimine sahiptir. Yüksek lisansını Nortwestern University’de Proje Yönetiminde tamamlamış, Georgetown University'de de Proje Yönetimi konusunda eğitim almış LEED Akredite profesyonelidir.

344758062_745583230446003_1760899365157670032_n.jpg

Prof. Dr.
SİNAN MERT ŞENER

CEO @
HIVE TASARIM-TEKNOLOJİ AŞ.
İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

  • LinkedIn

Sinan Mert Şener, mimar ve İTÜ Mimarlık Fakültesi'nde öğretim üyesidir. 1982 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nden mezun oldu. İTÜ'de 1984 yılında Mimarlık Yüksek Lisansını, 1994 yılında ise Doktora derecesini aldı. 1994-1995 yılları arasında İTÜ Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü'nde Yardımcı Doçent olarak çalıştı. 1997 yılında İTÜ Mimarlık Bölümü'ne Doçent olarak atandı. İTÜ Vakfı tarafından "Genç Araştırmacı Bursu"na layık görüldü ve 1998-1999 yılları arasında Carnegie Mellon Üniversitesi'nde doktora sonrası araştırmacı olarak çalıştı. Ocak 2011'de İTÜ Mimarlık Fakültesi'ne profesör olarak atandı. Kasım 2012'de İTÜ Mimarlık Fakültesi Dekanı seçildi ve Temmuz 2016'ya kadar görevini sürdürdü. Şener'in araştırma alanları arasında mimarlık ve tasarımda bilişim, mimari tasarım teorisi, kentsel tasarım, şekil gramerleri, bilgisayar destekli mimari tasarım, afet sonrası yerleşimler ve acil durum yönetimi. Karma kullanımlı binalar, konut yerleşimleri, VTS kuleleri gibi özel bina tasarımları, kentsel tasarım ve üniversite kampüsü gibi birçok mimari proje tasarlanmış ve neredeyse tamamı inşa edilmiştir.

image (1).png

GÜRKAN AKGÜN*
İMAR VE ŞEHİRCİLİK DAİRESİ BAŞKANI @
İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

1 Mayıs 1984 Trabzon doğumlu Gürkan Akgün ilk, orta ve lise öğrenimini Trabzon’da tamamladı. 2006 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Şehir ve Bölge Planlama Bölümünden mezun oldu. Yine aynı üniversitenin Kentsel Planlama anabilim dalında Yüksek Lisansını tamamladı. Çeşitli firmalarda şehir plancısı olarak çalıştıktan sonra 2012 yılından itibaren Beylikdüzü Belediyesi, Plan ve Proje Müdürlüğü bünyesinde, Planlama ve Kentsel Dönüşüm Bürolarında Büro Sorumlusu olarak görev yaptı. 2016 yılından itibaren Beylikdüzü Belediyesi, Plan ve Proje Müdürlüğü görevini yürüttü. 2012-2016 yıllarında TMMOB Şehir Plancıları Odası’nda İstanbul Şube ve Genel Merkez yönetim kurullarında görev alan Akgün’ün kentsel planlama ve politika alanlarında çeşitli kitap, dergi ve gazetelerde yayımlanmış birçok makalesi bulunmaktadır. 18.07.2019 tarihi itibariyle İstanbul Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Daire Başkanı olarak atanmıştır

bottom of page